Fanfiki

Na tej stronie znajdziecie wszystkie opublikowane na tym blogu opowiadania z uniwersum "Miraculum: Biedronka i Czarny Kot".

Miłego czytania!
L.K.


Minęło kilka lat i sporo wody upłynęło w Sekwanie od kiedy Marinette straciła głowę dla Adriena. Teraz oboje są już dorośli, studiują, a nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że muszą zamieszkać razem. Jak pogodzić dawne uczucia do skrytego współlokatora z sympatią do wieloletniego partnera, Czarnego Kota, który uratował ją z walącego się budynku?

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Marinette i Adrien są już dorośli. Mają trójkę dzieci: Hugona, Emmę i Louisa. Pewnej niedzieli zaczynają opowiadać, jak dowiedzieli się o swoich sekretnych tożsamościach.

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Historia zaczyna się bezpośrednio po odcinku „Mrożyciel". Co by było, gdyby Marinette odpowiedziała „TAK" na pytanie Luki, czy wraca z nim metrem? Opowiadanie Lukanette.

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Opowiadanie z gatunku rzeczywistości alternatywnej - Adrien jest nieszczęśliwie zakochany w Marinette, która najwyraźniej widzi w nim tylko dobrego kolegę, a sama jest zainteresowana kimś innym.

CZYTAJ OPOWIADANIE...


To opowieść o tym, jak mogła potoczyć się miraculowa historia po ujawnieniu zawartości pokoju Marinette. Po publicznej kompromitacji Marinette Dupain-Cheng zamyka się w swoim pokoju z postanowieniem niewychodzenia z niego już do końca życia. Tymczasem Adrien próbuje ją pocieszyć, a jedynym sposobem na dotarcie do przyjaciółki jest... odwiedzenie jej jako Czarny Kot.

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Biedronka I Czarny Kot zostali trafieni pociskiem zapomnienia. Nie pamiętają kim są, jakie mają supemoce, ani też kim są dla siebie... Muszą odzyskać tę wiedzę, ale zanim im się to uda, napotkają trochę komplikacji. Alternatywny przebieg wydarzeń z odcinka „Oblivio" wraz z tym, co mogło nastąpić potem.

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Co by było, gdyby Biedronka nie zostawiła Czarnego Kota zaraz po walce z Mrocznym Amorem? Co by było, gdyby Czarny Kot wyznał Biedronce to, co zamierzał jej wyznać w Walentynki? A gdyby przekonał Biedronkę, że tamten pocałunek zaiste był pocałunkiem prawdziwej miłości?

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Po przygodzie z Mrożownikiem Czarny Kot wręcza pewną różę Biedronce. Czy ktoś zastanawiał się kiedyś, co mogło wydarzyć się potem?

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Historia zaczyna się zaraz po wydarzeniach z odcinka „Zombuziara", gdzie Biedronka obiecała Czarnemu Kotu całusa. Czarny Kot decyduje się zrobić coś miłego dla Biedronki I zamawia dla niej prezent. U Marinette. Historia MariChat, w której punktem wyjścia jest kanon. Niemożliwe? Kto tak powiedział? Zobaczcie! :-)

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Opowieść zaczyna się w pamiętnym dniu, w którym Adrien uciekał przed tłumem fanów, a towarzyszyła mu Marinette w... piżamie. W trakcie czytania zalecana jest bieżąca opieka kardiologiczna...

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Ten plan - choć perfekcyjny w założeniach - nie mógł się udać. On - wzięty model, ona - wschodząca gwiazda muzyki pop. Gdy Adrien Agreste staje przed koniecznością pokazania się publicznie z dziewczyną, jego agent proponuje popularną LadyBug. Choć wszyscy mają zyskać na tej umowie, jej realizacja przysparza więcej kłopotów, niż autorzy porozumienia mogli przewidzieć. Bo niby jak zmusić dwie zupełnie sobie obce osoby do udawania ognistego romansu? Historia AU.

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Ta historia zaczyna się wkrótce po odcinku pt. "Riposta". Co by się stało, gdyby Adrien wreszcie miał rywala, który prześcignie go w wyścigu po serce Marinette? Czy to pomoże Adrienowi uświadomić sobie, jakie są jego prawdziwe uczucia wobec Marinette?

(ten fanfik był pierwszym z uniwersum Miraculum, który napisałam; opublikowany pierwotnie pod tytułem "Luka" - z biegiem czasu zmienił tytuł na "Wielkie odkrycie")

CZYTAJ OPOWIADANIE...


AU, w którym brak kwami, brak supermocy, brak Władcy Ciem z jego akumami, a co za tym idzie - brak superbohaterów: Biedronki i Czarnego Kota. Marinette i Adrien są po prostu nastolatkami chodzącymi do tej samej szkoły. On jest znanym modelem, ona - projektantką. Czyli taka alternatywna rzeczywistość, która miałaby miejsce, gdyby Gabryś nie wpadł na pomysł wykorzystania miraculum Motyla do czynienia zła...

CZYTAJ OPOWIADANIE...


Chloe Bourgeois obchodzi swoje 15. urodziny. Z tej okazji otrzymuje list od swojej mamy, która odeszła wiele lat temu, zostawiając głębokie rany w sercu swojej jedynej córki. Opowiadanie inspirowane "Dumą i uprzedzeniem" Jane Austen. WAŻNA adnotacja: Audrey Bourgeois jest tu osobą całkowicie inną niż okazała się w serialu Miraculum, jako że opowiadanie powstało rok temu, długo przed emisją odcinka "Królowa Stylu".Był taki fragment w opowiadaniu "Zagadka Chloe B.", kiedy Chloe się wydawało, że Adrien wychodził z jej przyjęcia z Marinette. Jeśli kogoś zainteresowało, co wydarzyło się na tej imprezie, to właśnie tu jest opowiadanie o poprzedzających je wydarzeniach, dzięki którym to, co się działo na imprezie u Chloe, w ogóle mogło mieć miejsce. 
Punktem wyjściowym jest sam początek „Komplikatorki", a konkretnie ta scena, w której Adrien dowiedział się o ukrywanych przed wszystkimi uczuciach Marinette.
Adnotacja: Część scen będzie powtórzonych, bo są wspólne dla opowiadania o Chloe i o Adrienie. Tylko, że teraz będą opisane z perspektywy Adriena.Komentarze

 1. Hej, chciałam Ci powiedzieć, że jestem zagorzałą czytelniczką tych fanfików. Czytam je już dłuższy czas, zawsze czatowałam na nowe rozdziały i w przerwach czytałam po tysiąckroć starsze opowiadania. Uwielbiałam śledzić perypetie Marinette i Adriena (a w jednym przypadku Luki *.*).

  Dlatego martwi mnie ta przerwa. Czy wszystko w porządku? Mam nadzieję, że tak. Autorko, jeśli publikujesz swoje rozdziały na jakiejś innej stronie mogłabym prosić o link do niej? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie jestem gotowa na koniec opowiadań o Biedronce i Czarnym Kocie T^T

  Życzę zdrówka i szczęścia :*

  Twoja wierna czytelniczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biedronka i Czarny Kot przejęli stery mojej twórczości ponad trzy lata temu kosztem mojej oryginalnej twórczości. W końcu jednak musiałam podjąć męską decyzję i ukończyć książkę, mimo że myśl uciekała w Uniwersum Miraculum. Teraz gdy książka skończona i jest w czytaniu przez Beta-Czytelników, mogę wrócić do pisania fanfików. Tak, że oczekuj nowego opowiadani już wkrótce!
   Pozdrawiam ciepło,
   Lena

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne:

To tylko pozory - cz.2

Ta Noc - cz.4

Szalik dla Dwojga - Cz. 13

Ta Noc - cz.6

Miraculum FanFiction: Pocałunek prawdziwej miłości - cz. 25